Sanpa Gıda

GIDALARI NASIL SAKLARIZ ?İhtiyacınız Kadar Kullanın..

Gıdalara erişmek kadar onları saklamak, gereğinde tüketmek de önemli. Tarladan elde edilen meyve ve sebzeler, etler, sütler, yumurta ,evde pişirilen yemekler,... nasıl, nerede, hangi süre, ... muhafaza edilebilir? Bu sürede besin değerinden ve kalitesinden ne kaybeder?

Gıdaları kurutarak, salamura, turşu, reçel, konserve yaparak uzun süre saklayabiliriz. Kurutulmuş pul biber, dolmalık kuru patlıcan, kabak ve biber; kurutulmuş etler, kuru kayısılar,... kurutulmuş gıdalara örneklerdir. Konserveler gerek endüstriyel, gerek ev konserveleri şeklinde mevsiminde hazırlanarak daha sonra sofralarımızda yerini alan gıdalar, salçalar, pekmezler, reçeller, çeşit çeşit turşular hep saklama yöntemleriyle uzun süre tüketilebilen besinlerdir.

Dondurulmuş gıdalar, gıdaların özel bir bölümü, ''dondurmak'' bir saklama yöntemidir. Evimize aldığımız bir gıda maddesini normal sürede tüketemiyeceğimizi anladığımızda, hemen buz dolabımızın daha soğuk olan ''derin dondurulmuş gıda saklama bölümü''ne konulması pratik bir çözümdür.SANPA UĞUR GIDA PAZARLAMA LTD. ŞTİ. | All rights reserved